mobil menu
ara

Görsel tasarımın önemi

Web Tasarım     15/08/2016     2886 Okunma
Görsel tasarımın önemi İnternetin yaygınlaşması, her alanda artık web üzerinden işlemlerin yürümesine, hizmetlerin internet üzerinde sağlanmasın yol açmıştır. İnternet hiç şüphesiz ki sadece yazılar ile var olamaz. Görseller internetin ayrılmaz bir parçasıdır. Bazı durumlarda sayfalarca yazının anlattığını tek bir fotoğraf karesi anlata bilmektedir. Görsel hafızanın daha güçlü olması da web de resimlerin kullanılması da oldukça etkilidir.

Web de bir görsel nasıl olmadır? Öncelikle makalenize veya yazılan konuya, ürüne, hizmete en uygun olan resim seçilmeli, yani o resme bakıldığında bizim aklımıza gelen kesinlikle o ürün veya hizmet olmalıdır. Bir sonra görsel için dikkat edeceğimiz nokta hızdır. İnternet de hız çok önemlidir. İnternet kullanıcıları birkaç saniye bile görüntünün gecikmesine tahammül edemeye bilir ve sayfanızı kapata bilir. Bu yüzden resminizin en hızlı yüklenecek şekilde ayarlanması gereklidir. Web sayfanızın tasarımında görselin nerede konumlandırılacağı da çok önemlidir. Eğer amacınız görseli ön plana çıkarmak ise sayfanızın soluna doğru konumlandırmak daha etkili olabilir.

Web de görsel tasarımın önemini kesinlikle göz ardı etmeyin ve çalışmalarınızı bu doğrultuda yapınız. SEO açısından da unutmayınız, site içi seo da dikkat ediniz, sayfanıza eklediğiniz resim için kesinlikle alt etiketi ve genişlik, yükseklik değerlerini atayınız.
profesyonel ürün çekimleri
Web tasarımında görsel tasarımın, fotoğrafların önemi nedir. İnternet resimleri, görsel tasarım, webmeslek.com